receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
zpět


                           TORTELLINI
    plněné bezvaječné, vegetariánské těstoviny


Také se vám stalo, že jste dostali chuť na nějaké vegetariánské jídlo, hledali jste je v prodejnách a nenašli ! Tak trochu je nám to líto. Protože buďto bylo s masem, nebo bylo vaječné.

Tak u italských Tortellín, už my vegetariáni nemusíme marně hledat. Společnost KALMA k.s, která se již více než 20 let zabývá výživou a jejím působením na zdraví člověka, připravila Bezvaječné vegetariánské TORTELLINI, nejen pro nás vegetariány, ale také pro všechny, kteří si chtějí zpestřit jídelníček. Jsou vhodné i pro kardiaky, diabetiky, alergiky na kravské mléko, rovněž pro sportovce apod.


TORTELLINI jsou bezvaječné těstoviny vhodné pro vegetariány i vegany, které se vyrábí se třemi druhy náplní:

- uzené tofu
Složení: Pšeničná mouka, uzené sojové tofu (cca 21%), pitná voda, strouhanka, olej, sůl, přírodní aroma (kurkuma)

- pikantní sojové maso
Složení: Pšeničná mouka, soja (cca 21%), pitná voda, strouhanka, rostlinný olej, sůl, koření, přírodní aroma (kurkuma),

- hlíva ústřičná
Složení: Pšeničná mouka, hlíva ústřičná (cca 21%), pitná voda, strouhanka, rostlinný olej, sůl, přírodní aroma (kurkuma)

výrobce připravuje čtvrtou náplň - s mořskou řasou

Trvanlivost výrobku je 60 dní a lze jej i zmrazit, balení je 250g, bohatě stačí na 2 porce ( po uvaření je z toho 500g !!!) velmi důležitá je také zalivka a omáčka.
Je vhodné se připravě zálivky a omáčky věnovat. Výsledek potom stojí za to :-)

PŘÍPRAVA: Obsah vložíme do 1,5 l vroucí osolené vody s přidáním lžičky oleje. Těstoviny od sebe neoddělujeme. Vaříme 8 - 10 minut. Potom scedíme a podáváme. Z jednoho balíčku po uvaření získáme přibližně 480g plněných těstovin.

TIP NA RECEPT PRO DNEŠNÍ DEN: Uvařené a okapané tortellini vsypeme do větší mísy a přidáme přiměřené množství olivového oleje ochuceného oblíbenou směsí koření nebo bylinek. Promícháme. Recepty uvádí výrobce přímo na obalu, další se brzy objeví i na vegetarian.cz

K dostání je výrobek v současné době v prodejnách zdravé výživy a v obchodním řetězci DELVITA


                                                      
ED