receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czBio granátová šťáva

Novinkou mezi stoprocentními šťávami je džus z granátových jablíček. Šťáva je vyrobena přímo z čerstvého ovoce, jež je před výrobou uchováváno ve velkochladírnách, kterými disponuje moderní továrna.

Přírodní džus z granátového jablka působí blahodárně na léčbu mnoha onemocnění včetně těch nejzávažnějších. Obsahuje řadu různých látek s příznivým účinkem na celkovou fyzickou kondici a také na potenci mužů. V seznamu schválených zdravotních tvrzení EU jsou však zatím prokázané pozitivní účinky na regulaci hladiny cholesterolu v krvi a na zdraví cévního systému. Ostatní jsou zatím ve fázi schvalování a probíhajících výzkumů, byť se šťáva užívá k tradiční léčbě již po mnoho staletí.

Bio granátová šťáva má vysoký obsah vitamínů, minerálů, organických kyselin a antioxidantů.

Dále obsahuje řadu organických kyselin, zejména kyselinu citrónovou, ve vodě rozpustné polyfenoly, šest esenciálních a devět neesenciálních aminokyselin. Kromě toho, že džus z granátových jablek je velmi bohatý na cukr a vitamíny C, B (B1 a B2), E, A a PP, má v sobě řadu minerálů. Jde například o zinek, vápník, fosfor, magnézium, sodík, železo podporující krvetvorbu a draslík, jež je nezbytný pro tvorbu a přenos nervových signálů. Šťáva obsahuje také vysoké množství antioxidantů, často se uvádí, že nejvíce ze všech druhů ovoce.

Mezi nejznámější patří flavonoidy, které mají pozitivní vliv zejména na cévy. Granátová šťáva obecně je distribuována zejména do obchodů se zdravou výživou, velké řetězce a velkoobchody tento produkt až na výjimky ve své nabídce nemají. Důvodem může být poměrně vysoká cena a velmi konzervativní český trh, kde ani čerstvá granátová jablka nejsou příliš rozšířená.

Doposud se k nám dováží produkty buď vysoce kvalitní, velmi drahé a v malém množství. K dostání jsou také šťávy z koncentrátu, které nemají požadované kvalitativní parametry, byť drží často i BIO certifikáty. Bio granátová šťáva od Caspian Logistics může zaplnit tuto mezeru na trhu právě svoji vysokou kvalitou a přijatelnou cenou. Je to díky přímému dovozu od výrobce z Ázerbájdžánu, který patří mezi tradiční země produkující velké množství vysoce kvalitního ovoce.

Ochutnat ji můžete na veletrhu SALIMA, bude v expozici firmy Caspian Logistics Services s.r.o.