receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.czVegetariáni jsou sexy

Pryč jsou doby, kdy se sexy muži ládovali řízky a kdy si sexy ženy smyslně ukrajovaly uzené za mlsného pokukování osob opačného pohlaví. Dneska jsou v kursu vegetariáni, ať se vám to zdá pochopitelné, nebo ne.

Stačí se jen podívat na výsledkovou listinu ankety mezinárodní organizace PETA, které se zúčastnilo přes 12 000 hlasujících a která byla trefně nazvaná "Nejvíce sexy vegetarián na světě". Vítězem ale překvapivě není žádný bledolící střízlíček s kristuskami na nohou a se žebradlem přes rameno, nýbrž chlap jako hora a ke všemu ještě raper. Jmenuje se Andre 3000 a je frontmanem skupiny Outkast. A zajímá vás, co by si tenhle idol velkého procenta vegetariánek světa přál udělat v poslední den svého života? Ne, nehrne se do sexu, bungee-jumpingu ani charitativních počinů, zkrátka by si prý zašel na nějaké dobré jídlo, třeba brokolici!

Mužové nemasojedi měli vybírání také docela těžké, protože vegetariánek je mezi světovými celebritami doslova halda. Vítězkou se nakonec stala Alicia Silverstone, ale třeba to příště bude Chelsea Clinton, Daryl Hannah, Natalie Imbruglia, Pamela Anderson či Stella McCartney. Mezi chlápky, kteří stíhají obluzovat srdce fanynek dobré muziky a ještě k tomu chroupat zelí a mrkvičku, patří - světe div se - nejen Moby, Boy George nebo Prince, ale také chlapiska jako Bryan Adams, David Duchovny, Paul McCartney, Tobey Maguire či Woody Harrelson, které si sotvakdo dovede představit bez kouska flákoty na talíři.

A co na tom vegetariánství velké hvězdy šoubyznysu vidí? Kromě toho, že si tak chtějí možná vylepšit svoji karmu a tak touží zachraňovat zvířátka, dětičky i deštné pralesy, ještě jim zelená strava údajně přidává na kráse. Alespoň podle Alicie Silverstone, která se nechala slyšet, že od té doby, co nejí maso, má krásnější vlasy i nehty a ještě k tomu hrozně zhubla. "Je to nejlepší věc, kterou jsem kdy v životě udělala," hrdě se hlásí ke svému rozhodnutí stát se vegetariánkou. "Jsem teď navíc mnohem šťastnější."


zdroj:PCTA a Tchibo