receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


   


                                      Knižní novinka

                         Vesanto Melina a Brenda Davis

     PRŮVODCE (začínajícího) VEGETARIÁNA

Nakladatelství AK vydalo knihu autorek Vesanto Melinové (celosvětově uznávané odbornice na vegetariánskou výživu) a Brendy Davisové (mezinárodně uznávané dietoložky), která na českém trhu již dlouho chyběla. Na následujícím odkazu si můžete přečíst rozhovor o této vyjímečné publikaci s lékařem vegetariánem MUDr. Zbyňkem Luňáčkem.

                   

Průvodce (začínajícího) vegetariána nabízí zdravou a ekologickou variantu ke standardní stravě. Jedná se o praktický návod, o který se můžete opřít při výběru potravin a plánování stravy, která přispívá k optimálnímu zdraví.

V tomto aktualizovaném vydání najdete nejnovější poznatky a informace o bílkovinách, vápníku, železe, nebezpečných tucích, vitamínech (včetně informací o vitamínu B12), zdravých fytochemikáliích, a naučíte se jak přijímat dostatek živin z vyvážené vegetariánské stravy.

Dozvíte se více o zelenině a ovoci, obilovinách, luštěninách, semenech a ořeších. Při sestavování a plánování stravy vám bude pomáhat vegetariánská pyramida. Některá období v životě člověka (těhotenství, kojení, seniorský věk nebo péče o malé děti či dospívající) vyžadují více pozornosti a kladou větší důraz na zdravou stravu a dostatečný příjem živin. Tato kniha přináší informace, které potřebujete, abyste zvládli uspokojit vysoké nároky na výživu.

Naučíte se, jak je možné úspěšně zhubnout a udržet si zdravou tělesnou hmotnost. "Vegetariánská diplomacie" vám zvýší sebedůvěru a vy tak zvládnete každou situaci, kde bude jídlo středem dění.

Vyzkoušejte 50 nových velmi chutných receptů, včetně receptů od renomovaných šéfkuchařů Josepha Foresta, Rona Pickarského, Joanne Stepaniakové a Yvese Potvina.


                   

K 10. výročí magazínu Vegetarian.cz si můžete Průvodce (začínajícího) vegetariána zakoupit v miniobchůdku Vegetarian.cz za výhodnou cenu.


red.