receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz
Computer 99

Internet magazín 5/2001

Mladý svět 13/2001
A teď trochu inspirace pro něco extra. Nebylo by trochu zvláštní prožít Štědrý den bez kapra a bez řízků? Bez těžké majonézy a přeslazeného cukroví? Právě proto má český Internet koutek bezmasé úlevy jménem Vegetarian.cz.

iŽurnál 17.12. 2000 - Vegetarián 1

audio záznam 1

Protože ne všichni chtějí jíst maso, ale ne všichni tak umějí vařit, jsou tu vegetariánské restaurace. Kde je ale hledat? Na Vegetariánu najdete jejich seznam.

Protože ne všichni chtějí jíst maso, ale ne všichni tak umějí vařit, jsou tu vegetariánské restaurace. Kde je ale hledat? Na Vegetariánu najdete jejich seznam.

iŽurnál 17.12.. 2000 - Vegetarián 2

audio záznam 2

Na restauraci nemáme, a tak se rozhodneme úřadovat v kuchyni sami. Zřejmě budeme potřebovat nějaké recepty a rady, jak se co vaří. I to na serveru najdete.

iŽurnál 17.12.. 2000 - Vegetarián 3

audio záznam 3

Zajímavou částí je oddělení ovoce a zeleniny. Pokud se v nabídce obchodů příliš neorientujete a nevíte, jak se nakupuje, v jakém stavu se jí a co se vaří třeba z karamboly, klikněte na rubriku Potraviny a Ovoce. I taková zdánlivě obyčejná hruška tu má svou stránku.

Vegetariánství ale neprochází jen žaludkem, nýbrž i duší - jsou tu rozhovory se známými lidmi, kteří jsou s vegetariánstvím spřízněni nebo jako vegetariáni žijí.

Zpátky ale k Vánocům - jak vlastně vypadá štědrovečerní večeře bez masa. Může být dost pestrá, přesvědčit se můžete na stránkách Vegetarián.cz, který vyhlásil soutěž o nejzajímavější vánoční recepty bez masa.

Více informací na (mp3 záznam)

https://www.rozhlas.cz/izurnal/porapoc/_zprava/8991