receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: Porážková daň

Reakce autora daně...

Vážený pane Sklenaříku,

jak jinak chcete omezit zabíjení zvířat, aby to bylo naopak tržní a nenásilné opatření, které by vedlo k postupnému snížení spotřeby výrobků ze zabitých zvířat na nulovou úroveň spotřeby.

Co se týká obohacení státu, tak to by bylo téměř nulové, protože prostředky z porážkové daně by byly účelově určeny na pomoc lidí ohrožených smrtí hladem a restrukturalizace živočišné výroby směrem k nezabíjení. Podle Jean Ziegler, "Právo na výživu: zpráva zvláštního zpravodaje pro právo na potraviny Jean Ziegler, předložené v souladu s Komisí pro lidská práva Rezoluce 2000/10". Organizace spojených národů 7. února 2001, s. 5: "V průměru 62 milionů lidí umírá každý rok, z nichž asi 36 milionů (58 procent) přímo nebo nepřímo v důsledku nedostatků ve výživě, infekce, epidemie či nemocí, které napadají tělo poté, co jeho odolnost a imunita byla oslabena podvýživou a hladem." Tomu se musíme snažit zabránit.

Jestli Vám vadí i rozvojová pomoc určená pro lidi ohrožené smrtí hladem, tak podle mne se hluboce mýlíte. Na svém návrhu zákona o porážkové dani proto musím trvat.

S pozdravem


Dr. Dalibor Grůza
Příspěvky do diskuze "Porážková daň" zasílejte ZDE