d Vegetarian.cz - Diskuse
receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: Porážková daň

Věc: Podpořte svým podpisem Petici za přijetí zákona o porážkové dani

Vážený pane Sklenaříku,

podle § 19 návrhu zákona o porážkové dani polovina čistého výnosu této daně by měla být použita na přechod výrobců a poskytovatelů služeb z podnikání souvisejícího s porážkou (usmrcováním) zvířat na jiné způsoby podnikání a za účelem zlepšení životních podmínek chovaných hospodářských zvířat v zájmu lidskosti.

Druhá poloviny tohoto výnosu by měla být použita podle tohoto ustanovení zákona na intervenční nákupy zemědělských produktů rostlinné zemědělské výroby a živočišné zemědělské výroby, která není spojena s porážkou zvířat, a jejich další zpracování a skladování a při jejich dalším použití by měli být zvýhodněni lidé ohrožení smrtí hladem nebo vážnými nemocemi z podvýživy.

Proto bych Vás všechny chtěl ještě jednou požádat, aby jste podpořili Petici za přijetí zákona o porážkové dani svým podpisem, což je možné učinit prostřednictvím formuláře na:

https://filosofierovnovahy.sweb.cz//Petice/1strana.html

Tento fromulář jsem nově přesunul na začátek místo na konec této zde uvedené webové stránky, která se tak stala přehlednější. Prosím nebojte se vyjádřit svůj názor, abychom zachránili řadu životů lidí a zvířat.

Dalibor Grůza
Příspěvky do diskuze "Porážková daň" zasílejte ZDE