receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Zdravím Vás a posílám reakci na článek

Chápu nadšení autora příspěvku a jsem rád, že dospěl k takovému rozhodnutí, blahopřeji mu a podporuji jej.

Jen mě mrzí určité nepochopení a ostré slovo pohrdám (masožrouty nebo tak nějak). Spíše než pohrdání bychom měli v sobě najít pochopení. Pochopení toho, že ne všichni jsou již tak vyspělí, aby přijali naše argumenty a důvody pro odmítání masa. Není dobře se ve svém nadšení a radosti nechat zaslepit pýchou. Potřebujeme tiše a nenápadně -- ovšem důsledně a při každé vhodné příležitosti -- působit svým příkladem a hodí-li se to, i slovy.

Příliš agresivní prosazování byť dobré věci vytváří obranný reflex a způsobí, že se protivník zatvrdí ve svých názorech a bude odmítat i to, nač by třeba sám časem přistoupil. To je zbytečné a je to škoda. Napácháme tak nakonec více škody než užitku.

Jako tip na čtení či poslouchání (je k dispozici i jako audiokniha někde na síti) doporučím knihu Dale Carnegieho Jak působit na lidi a získávat přátele. Její pochopení a přijetí pomůže účinně prosazovat naše potřeby a názory aniž bychom tím vyvolali nežádoucí reakce.

Pohoda, hezký den

Josef





Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.