receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Ahoj vsem, jen par slov


Od té chvíle co jsem se stal vegetariánem, mám pocit, že jsem se narodil. Asi ani nejsem tak daleko od pravdy. Je mi 23 let a vegetariánem jsem 4 měsíce. Není podstatné, jak dlouho jím jsem, ale jak silně tomu věřím, a věřím tomu víc než čemukoliv jinému. Jsem hrdý na to, že jsem vegetariánem a pohrdám všemi masožravci s jejich hloupými argumenty.

Pochopení se mi nedostalo ani u vlastni rodiny, postupem času si i uvědomuju, že bylo naivní to čekat. Důležité je, že mě nic nedokáže odradit, a to absolutně nic. Cítím se jako znovuzrozený člověk a každý den lépe a lépe. Je to neuvěřitelné. Blahodárný a osvobozující pocit vědět, že všech těch jatek, vražd, barbarství, násilí (takhle by šlo pokračovat dále) už nejsem součástí, ale že jsem součástí nového já, nového lepšího já, takového, které se za sebe nemusí stydět.

Můžu vykročit před kohokoliv a směle říct: "Jsem hrdý na to, že jsem vegetarián." A to je věc, kterou mi nemůže nikdo vzít. Jen mě mrzí, že se najde jen málo těch, kteří to dokážou sdílet.

Strnisko L.





Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.