receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Nová soutěž o knižní novinku:

Vegetariánka

Dnes 17.2.2017 byla vyhlášena soutěž o novou knihu :

autorka Han Kang

Anotace: Ten pocit syrového masa rozžvýkaného mezi mými zuby. Jonghje se jednoho dne probudí z krvavé noční můry a její život se začne dramaticky měnit. Ze všeho nejdřív přestane jíst maso.

Ovšem v dravé patriarchální společnosti její náhlé vegetariánství a zejména neoblomný postoj, s jakým se vzepře svému muži i rodině, představuje pro její okolí ohromný šok.

Jihokorejská autorka získala za román roku 2016 ocenění Man Booker International.

audioukázka z knihy Vegetariánka (originál The Vegetarian)

Listování knihou Vegetariánka

Euromedia Group, a.s., Odeon

Vylosováni budou 3 výherci.

Tato soutěž je na únor 2017 a kousek března :-)


K zařazení do slosování stačí na této stránce vyplnit emailovou a poštovní adresu a odpovědět na otázku :-)


V případě výhry vám bude na tuto adresu zaslána výhra.
Můžete soutěžit každý den (pravidla to umožňují).

Prosím věnujte pozornost řádnému vyplnění (hlavně Vaší e-mailové adresy, abychom Vám v případě výhry mohli zaslat zprávu).

Váš E-mail*:
Vaše jméno a adresa,
(přesná adresa pro zaslání výhry)*
Zaujala vás tato kniha, a chtěli byste si ji přečít, i pokud nevyhrajete v této soutěži?

* vyplnění je podmínkou zařazení do soutěže. Pište prosím s diakritikou (háčky, čárkami atd.) je to pro poštovní doručení výhry.Ukázka 1

Jonghje se jednoho dne probudí z krvavé noční můry a její život se začne dramaticky měnit. Ze všeho nejdřív přestane jíst maso. Ovšem v dravé patriarchální společnosti její náhlé vegetariánství a zejména neoblomný postoj, s jakým se vzepře svému muži i rodině, představuje pro její okolí ohromný šok. Dosud žila v úloze obyčejné ženušky, přesně podle přetrvávajících konzervativních představ v ekonomicky rychle se rozvíjející, nicméně společensky v určitých směrech stále velmi zkostnatělé Jižní Koreji.

Bez zbytečných řečí poslušně plnila manželova přání, vařila jeho oblíbená jídla, vypravovala ho do práce a čekala na něj do pozdních hodin, kdy se on vracel z dlouhých firemních večeří. Teď však chce uniknout kruté nadvládě masožravosti a přimyká se k rostlinnému světu - tak moc, že ji obrazy květin na nahém těle svedou k zakázanému sexuálnímu poměru.

 Ukázka 2

Dokud se moje žena nestala vegetariánkou, nikdy mě nenapadlo, že by mohla být v jakémkoliv směru výjimečná. Abych řekl pravdu, když jsem ji potkal poprvé, nijak mě nezaujala. Postava ani příliš malá, ani vysoká, vlasy ani příliš dlouhé, ani krátké, zavadlá ple se žlutým nádechem, poněkud vystupující lícní kosti vedle úzkých očí překrytých epikantem, oblečení neurčité barvy, jako by se bála čehokoliv, co by mohlo být považováno za výraz osobitého stylu. V černých lodičkách toho nejzákladnějšího tvaru kráčela směrem ke stolu, u něhož jsem na ni čekal. Chůzí, která nebyla ani rychlá, ani pomalá, ani energická, ani bez života.

Oženil jsem se s ní, protože ruku v ruce s absencí zvláštního kouzla se zdálo, že nemá ani výrazné nedostatky. Její nekomplikovaná povaha postrádající originalitu, vtip či šarm mi naprosto vyhovovala.

Nemusel jsem jí za každou cenu věšet na nos, jak jsem sečtělý a světaznalý, abych na ni patřičně zapůsobil. Nemusel jsem při každém zpoždění uhánět jako o život, protože se nezlobila, když jsem nepřišel na schůzku včas. Nemusel jsem se cítit zahanbený při pohledu na muže ze stránek módních katalogů, protože mě s nimi nesrovnávala. Nerozčiloval ji ani můj vystouplý pupek, který mi začal růst už před třicítkou, ani vyzáblé nohy a předloktí, na kterých se mi přes veškeré úsilí nepodařilo vytvarovat svaly, ani malý penis, který byl skrytým zdrojem mého komplexu méněcennosti.