receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz

Advent trochu jinak

Blížící se vánoce mohou znamenat období stresu: nakupování dárků v obchodních centrech a na vánočních trzích, pečení mnoha druhů cukroví, k tomu předvánoční úklid. Čas schází, spěchu přibývá.

Může to být však být i doba úplně jiná, klidná, naplněná naším vnitřním ztišením, vzpomínkami, doba nezapomenutelná příjemnými chvilkami strávenými v kruhu rodiny a s našimi přáteli.

Tak tomu bylo v dobách našich babiček. Pokud máte to štěstí, že nějakou takovou babičku nebo dědečka máte, udělejte si čas a zeptejte se jich. Jejich povídání bývá poutavé i naplněné hodnotami, které čas neodvane.

K době adventu patřila i bezmasá strava, tělo si má v těchto týdnech odpočinout.

Jako inspirace k ní vám může posloužit Čínské studie v kuchyni, 120 rychlých a chutných pokrmů založených na kompletních rostlinných surovinách paní LeAnne Campbell, Ph.D., dcery profesora Campbella.

Pro dobu adventu jsme vybrali tyto chutné recepty:V těchto dnech vychází v nakladatelství SVÍTÁNÍ po šesté i Čínská studie, podle jejichž závěrů paní LeAnne napsala svoji kuchařku. Více na www.svitani.eu

Nora Chvojková


Čínská studie je nejobsáhlejší studie o výživě všech dob. Tento paprsek světla v temnotě dneš ní doby osvětluje celou oblast a podstatu zdraví a výživy tak jasně a úplně, že se už nikdy nemusíte stát obětmi těch, kteří mají prospěch z vašich neznalostí týkajících se jídla, jež prodávají.

O souvislostech mezi výživou a zdravím toho víme opravdu hodně. Ale pravdivá fakta byla pohřbena pod hromadou nepodstatných, často i nebezpečných informací, které šíří „bezcenná" věda, módní dietní programy a propaganda potravinářského průmyslu.