receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


                        

Je zde už 5000 let a dnes má svátek.

                        

                            21. červen byl vyhlášen OSN jako Mezinárodní den jógy.


O józe se píše již v jedněch z nejstarších spisů světa, ve védách. „Nejde o cvičení, jóga ztělesňuje jednotu mysli a těla, myšlení a jednání, naplnění, harmonii mezi člověkem a přírodou, holistický přístup ke zdraví a pohodě. Popsal Jogu indický premiér Modi.

Jóga je 5000 let stará indická fyzická, duševní a duchovní praxe, která má za cíl transformovat tělo a mysl.“ řekl.

Můžeme jógou oslavit Mezinárodní den jógy :-) V centrech Jógy po celém světě se v tento den a ve dnech kolem 21. 6. budou konat lekce jógy, v nichž si všichni zájemci budou moci vyzkoušet přínos jógy pro zdraví a harmonii těla, mysli a duše.

Také v České republice tyto programy vám nabídnou praktickou ukázku toho, že Jóga nabízí přímou cestu ke zdraví, hlubší pozornosti, porozumění, harmonii a klidu pro vás a vaše okolí.

Většina programů je zdarma... například Centrum Jógy v denním životě v místě vašeho bydliště vám podá detailní informace o programech pořádaných k tomuto dni. Například v Praze na Karlově náměstí v Brně v Lužánkách v Kutné Hoře v zahradách Jezuitské koleje.

V celé ČR si můžete najít cvičení od různých organizací, kde se cvičí joga.

Lidé, kteří se věnují cvičení jógy se postupně vyhýbají konzumaci masa a všech složek těl zvířat. Pro skutečného aspiranta Jogy je nemyslitelné sníst zabité zvíře, protože zvířata jsou živé bytosti, které cítí bolest a strach ze smrti, stejně jako lidé. Rčení "co nechceš, aby se stalo tobě, nečiň druhým" se zde uplatňuje v plném rozsahu.

Téma pro rok 2017, pořádané Stálou misí Indie v Organizaci spojených národů, je "jóga pro zdraví". Velmi populární je např. cvičení proti bolestech v zádech, bolest zad bohužel trápí hodně lidí. Téma OSN zdůrazňuje skutečnost, že jóga může přispět holistickým způsobem k dosažení rovnováhy mezi myslí a tělem.

Organizátoři se domnívají, že tento přístup k zdraví a blahobytu může přímo a užitečně přispět k lidskému úsilí dosáhnout udržitelného rozvoje a přechodu k životnímu stylu, který je v souladu s přírodou.

Vegetarian.cz