receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitvegetarian.cz
vegetarian.cz


Novinky pro vegetariány na Salimě 2004 část 1

Pohankové, jáhlové, rýžové, fazolové, hrachové vločky instantní

Firma RH natur, s.r.o přichází na trh s ucelenou řadou instantních vloček. Na nové výrobky jsme se pro Vás zeptali pana Karla Rohrera.

Vegetarian.cz: Přicházíte s novou řadou výrobků, jaký je Váš cíl?

Bohužel žijeme ve velice hektické době, kde stále někam spěcháme, za něčím neurčitým se ženeme, a to i na úkor času, který můžeme věnovat jak sobě, tak i naším blízkým. Všichni víme, že správné stravování je pro náš organismus velice důležité. Skloubit zdravou a navíc rychlou přípravu stravy, která bude opravdu chutnat nejen nám, ale taky našim zhýčkaným dětem není také vždy úplně snadné.

Je jistě spousta spoluobčanů, kteří se zásadami zdravé výživy řídí, přesto drtivá většina obyvatelstva klade důraz na zdravou výživu jenom tak týden po vánocích, kdy si malinko vylepšuje špatné svědomí z nestřídmého přejídání. Nemluvě o pocitu "sice mi to nechutná, ale je to zdravé".

Vegetarian.cz: Na první pohled to jsou obyčejné vločky?

Jednou z jejich hlavních předností je velice snadná a rychlá příprava. Například zhotovení sladké pohankové kaše netrvá déle než deset minut. S přípravou si poradí i dítě, popřípadě méně v kuchyni obratný muž. Tento výrobek jsme před uvedením na trh nechali otestovat v mnoha rodinách a i nás překvapila míra kladných reakcí. Reakce zákazníků nás přímo šokovala. Rozpoutala se smršť telefonátů, dokonce i pochvalných dopisů (a to není vůbec obvyklé, většinou píše zákazník rozzlobený). Právě na základě těchto informací jsme nabyli jistotu, že máme výrobky, který na trhu chyběly a zákazníci je kladně přijali.

Vegetarian.cz: Jsou při zpracování použíty nějaké přísady?

Ne není použito žádných přísad, konzervačních substancí a celkově jsou šetrně zpracovány s důrazem na zachování všech pro organismus významných látek. Zde je nejvíce ceněn / u pohankových/ obsah "bioflavonidu rutinu", který odstraňuje praskání cév tím, že zpružňuje a čistí krevní řečiště. Pohanka a pohankové produkty jsou přirozeně bezlepkové, což je jistě další předností tohoto nového produktu. Tento výrobek umožňuje nepřeberné množství a variací úprav, záleží jen na fantazii spotřebitelů. Výhodou těchto produktů je i příznivá cena. Z jednoho balení se připraví dostatečné množství pohankové, rýžové, jáhlové kaše pro čtyřčlennou rodinu.

Naše instantní vločky jsou vhodné pro bezlepkovou dietu, jelikož výchozí suroviny jsou přirozeně bezlepkové.

Vegetarian.cz: Vidíme zde expozici s obyčejným mákem, získal nominaci na Zlatou Salimu ?

Ano je tak jedná se o nový výrobek Mák mletý 200g, jehož vývoj byl od počátku motivován požadavky a zájmem zákazníků. I když je naše společnost významným dodavatelem naturálního máku na český spotřebitelský trh, trend je zcela jasný. Prodej naturálního máku klesá ve prospěch prodeje máku mletého.

Tento fakt jsme přijali jako výzvu vytvořit nový výrobek. Ačkoli se na první pohled může zdát tato myšlenka jako velice prostá, opak je pravdou. Technologie zpracování a stabilizování máku je s ohledem na specifické vlastnosti velice problematická. Nicméně se podařilo a máme výrobek jehož hlavními vlastnostmi jsou výrazná maková chuť a vůně, výborné vlastnosti po celou dobu minimální trvanlivosti, snadná aplikace, žádná námaha s mletím máku, žádné čištění mlecího strojku, a žádná chemická konzervace.

Věřím, že vaši čtenáři budou s našimi novinkami spokojeni.

Vegetarian.cz: Děkujeme za rohovor.