receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: Jak dítěti vysvětlit, že tatínek maso jí?

Jsem vegetariánkou asi šest let, s přítelem žijeme 2.5 roku. Je rozvedený (má děti z manželtsví), já o vlastním dítěti zatím ani nepřemýšlím. Přesto jsem se zájmem přečetla všechny příspěvky. Zajímá mě totiž, jak fungují vztahy mezi partnery kde je jeden masožravec a druhý senožrout:)

Mám asi štěstí. Zdá se mi totiž, že přítel (ačkoli tvrdí, že nejlepší zelenina je řízek) je na mé rozhodnutí hrdý. Několikrát přede mnou a svými přáteli pyšně prohlásil, že nejím maso nebo mě obhajoval před nesmyslnými útoky, zastánci "české tradice". Někdy se utrápeně ptá známých, co si se mnou má počít, když nekouřím, nepiju, maso nežeru... :)

Chápe, proč jsem se tak rozhodla, rozumí mým důvodům (výuka na veterinární škole - praxe na jatkách člověku otevře oči 8-() i když on sám to má nastavené jinak. Ale taky je rád, že jsem schopná o čemkoli ohledně vegetariánství hovořit, nicméně nikoho nepřesvědčuju, nepoučuju, nekritizuju..

Myslím, že i to je důležité - nevymezovat se předem proti ostatním svou "vyjímečností". Násilím z nikoho vegoše udělat nejde. Každý sám musí najít důvody proč se chovat tak - nebo přesně naopak.

Teším se na dobu, kdy bude vyjímečný a nenormální ten, kdo bude maso jíst..

Přeji hezký a spokojený den

Ivana


Příspěvky do diskuse "Jak dítěti vysvětlit, že tatínek maso jí? ... " zasílejte ZDE