receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: Jak dítěti vysvětlit, že tatínek maso jí?

Milá Jaroslavo,

chci se s tebou (a s dalšími ženami, které tento problém kdy řešily) podělit o můj příběh.

Před 2,5 lety jsem přestala jíst maso a změnila způsob stravování. Můj přítel, se kterým jsem byla v té době téměř 9 let, nebyl schopný respektovat toto mé rozhodnutí, přestože jsem pro něj masitá jídla vařila. Znamenalo to v našem vztahu velké neshody, které se samozřejmě týkaly i budoucích potomků. Byl podobně neoblomný jako tvůj přítel. Radikálně odmítal mít dítě vegetariána a těhotnou vegetariánku považoval nejspíš za blázna, který hazarduje se zdravím svého dítěte. A moje poznámky o tom, že se cítím lépe než kdykoli předtím, téměř nebral v úvahu.

K těmto neshodám se postupně přidávaly další, často jsme se kvůli životnímu stylu hádali. Spokojený byl pouze v okamžicích, kdy jsem se opět vrátila ke "starému" způsobu stravování. To jsem samozřejmě ale nikdy dlouho nevydržela.

Před měsícem jsme se rozešli. Po téměř 11 letech společného života a velké lásky. Jsem přesvědčená, že kdybych nezměnila způsob stravování a také částečně životní styl, který s tím souvisí (ochrana zvířat a životního prostředí, čtení článků o zdravé výživě, snaha o osvětu v této oblasti), pravděpodobně bychom byli nadále spolu. Zároveň ale vím, že bych v sobě popírala to, čím chci být. A za to mi žádný mužský nestojí, protože už se nikdy nechci plně přizpůsobovat pouze potřebám a požadavkům toho druhého.

On není horší ani lepší než ty, je prostě jen jiný. Zkus se zamyslet také nad tím, protože jediné řešení v tvé krizi je to, že se vrátíš k tradičnímu stravování. A budeš nešťastná a věčně nespokojená. A takový vztah chceš mít?

Je to jenom na tobě.

Renata


Příspěvky do diskuse "Jak dítěti vysvětlit, že tatínek maso jí? ... " zasílejte ZDE