receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den, obracím se na Vás se zoufalou prosbou.
Zvířata a přírodu miluji od malička, vyrůstal jsem na venkově, babička chovala králíky, slepice, kravičku.
Jednou, nebo dvakrát mne nutila sledovat popravu králíka a slepice.
Již jako 5letý jsem byl z toho hotový, brečel jsem, bylo mi králíčka i slepičky líto.
Obzvláště proto, že matka, učitelka MŠ, je posedlá vedením dětí k lásce k přírodě a tvorům, málokterá pohádka, kterou dětem četla, či vyprávěla, neobsahovala postavu zvířátka.
Vegetariány jsme ale nebyli a maso jíme dodnes.
Ano, i matce se příčí zabíjení zvířat, ale "tak to prostě chodí, člověk potřebuje živny"
Protože se již delší dobu zaobírám vůbec výživou, kupuji si knihy, na doporučení Vašich stránek v sekci Literatura jsem si dokonce pořídil ve dražbě použitou knihu, která se již nevydává, a více let se výživou snažím pasivně zabývat i ze zahraničních zdrojů, (západní evropa, GB, USA), mám o výživě své představy.
Predevším proto, že mi kromě zdraví nejde pouze o záběry jatek, utrpení zvířátek a procesy, které se dějí na jatkách, ale protože i ten nehumánější způsob (kamarádka, exvegetariánka doporučuje farmičky, kde jsou šťastné kravičky) zabití zvířete pro mne znamená ukončení života bytosti, která (ať již v jakékoliv formě a úorvni) vnímá a uvažuje a tím pro mne disponuje duší a charakterem a právem na život, a byť i možný sekundový strach a zradu, kterou může zvíře pocítit před sebehumánější popravou a samotný fakt, že mohlo žít, ale život byl ukončen kvůli bifteku, mne (ač je mi již 34 let) dotlačil k zásadnímu kroku přestat jíst maso.
Maso mi velmi chutná, jsem doslova labužníkem, ale bohužel maso není vedlejším produktem s garancí dožití zvířete přirozenou cestou a proto jej nejím. (sice teprve 14 dní), ale nejím.
Snažím se živiny zajišťovat rostlinnou stravou, náhražkami masa, doplňky.
Restaurace pro vegetariány jsou jen v centru Prahy, v okolí kde bydlím je klasika Bezmasá jídla smažený sýr a Hermelín. Veškeré polévky jsou stejně na základu sádla či masoxu :o((
Takže v mém pracovním vytížení si musím ještě připravovat oběd.
Vejce a mléko zatím příjmám, chápu, že kvůli mléku kráva trpěla i stresem z odebrání telete, ale na farmách telátko je u matky déle.
Chápu, že kvůli vajíčkům musí zemřít hodně kohoutků, kteří jsou "navíc".
Snad se časem dostanu i k tomuto.
Miluji sýry, kromě doposud pečlivého studování obsahu tuku v sušině nyní hledám, které jsou bez sýřidla, nebo kde je mikrob. nebo veget. sýřidlo.
Polévky dělám jen na bujónu ze zeleniny, pokud tam není želatina.
Okolí se děsí, i nejbližší mají sice pochopení, ale po několika konfliktech, kdy mi vadilo, že při jakémkoliv jídle kroutili hlavami a začali řešit a argumentovat jsme dospěli k úspěchu, že to alespoň nekomentují, jen občas nadhodí, že těm zvířatům stejně nepomohu.
Myslím si, že kdyby byla zákonná povinnost (blbost samozřejmě), aby každý občan tohoto státu 3x ročně navštívil jatka a sám se pa rozhodoval v supermarketech nad baleními masa, k něčemu by to vedlo.
Já té krávě stejně nepomohu, ale nechci to podporovat.
Nevím co bude do budoucna, v tuto chvíli tedy nejím maso, i když uvažuji nad občasnou konzumací ryby, která také žila a vnímala.. Nevím.
Nikdy bych nečekal, že mi z takového rozhodnutí půjde hlava kolem a že to není tak jednoduché.
A teď můj problém:::::::::: Protože jsem před rokem byl hospitalizován s horečkami, kašlem a nočním bezdůvodným pocením, měsíc ve 2 nemocnicích se stovkou testů a rozborů a bez nálezu, se zhubnutím 10kg, do formy jsem se dostal sám, různými proteiny, výživami, doplňky, Aloe, apod, musím se každé 3 měsíce kontrolovat.
Chodím na injekce b12 jednou za měsíc.
Objednal jsem se na doporučení kamaráda k soukromé alergoložce, imunoložce, kam 4 roky nepravidelně (1 za rok) docházím, kde jsem včera byl na posouzení výsledků, které jsou vesměs dobré.
Sdělil jsem jí svůj úmysl, že se stávám vegetariánem.
Okamžitě mne začla odrazovat. Jednou týdně maso hovězí a rybu je potřeba.
Na můj dotaz, že snad podle mne bílkovina je prostě bílkovina odmítla s tvrzením, že v hovězím mase je lepší bílkovina a člověk je všežravec.
Sdělila mi příběh přátel, dvojčat, kterým je 50 jsou vegetariáni, On je na tom zle s trávením a váhou a má vyměněná kolena. Ona ve svých 54 vypadá na 65, bez klistýru se nevyprázdní a sama uznává, že vegetariánství bylo špatnou volbou.
Toto se snažím odůvodnit tím, že tehdy prostě nevěděli nic o b12 a vápníku, apod.
Maso je prý důležité pro pestrou stravu a tělo a játra bez masa strádá, protože určité důležité procesy jsou založené pouze na trávení masa.
Nechci odmítat něčí názor, ale mé studie desítek článků i masožravých zahraničních odborníků tvrdily něco jiného. Bílkovina je bílkovina. Není lepší nebo horší. Je kvalitnější protein ze syrovátky než ze sóji. Ale vždy se jedná o bílkovinu.
Stejně jako není lepší vitamín A než jiný vitamín A.
To je můj názor.
Také mi doporučila přípravek ORTHOMOL, pokud si chci udělat dobře. Předražený doplněk, který Německý institut pro kvalitu a hospodářství odsoudil, neboť se nejedná o certifikaci kvalitního léku, protože ta se doplňkům neuděluje, a protože obsahuje několikanásobné množství doporučené denní dávky u vitamínů, které by nadmíru mohly tělu škodit (betakaroten, vitamin C nad 500mg a den může mít deďičné problémy, apod).
Přiští týden počkám na testy na boleriózu, kterou jsem mi při mých problémech nikde při hospitalizaci netestovali, (stále mám závratě a kardiolog doporučuje tento test), a poté již k této paní doktorce chodit nebudu.
Paní doktorka je velmi sympatická a vstřícná, jako soukormník asi musí být :o)) ale opravdu je velmi milá, ale stejnětak mne překvapila její vyjádření, zda můžeme zkontrolovat asthma, zda se to nezlepšilo a nemusmím již inhalovat, na což reagovala slovy: to už mít budete navždy, jen inhalujte.
Prosím o Váš postoj, případně, zda máte nějaké články odborníků masožravců v ČR.
Ještě jsem napsal pěti různým poradcům přes výživu, ke kterým se objednám, klidně uhradím hodinovou konzlutaci o nutnosti masa pro lidský organismus.
Je mi líto zvířat, ale pud sebezáchovy mne nutí znát všechna fakta a neriskovat své zdraví.
Pokud máte zájem, o výsledcích všech 5 Vás budu informovat.
Dále věc diskutuji se svou obvodní lékařkou, zapálenou do německé alternativní literatury a zjistím i její názor.
Kdyby tak existoval DOC CSC MUDR , odbroník, přednosta nějaké věhlasné instituce, masožravec, který by mohl veřejně prohlásit, že maso NENÍ potřeba.......
Omlouvám se za takto dlouhý rozklad, ale není to tak lehké, jak jsem očekával.

Prosím o Váš postoj


Přeji hezký den

Honza







Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.