receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

zasílám příspěvek do rubriky "Proč jsem přestal být vegetariánem"

- protože vegetariánská strava je založena na sacharidech (brambory, pečivo, rýže) a cukrech ("zdravé" mléko, "zdravé" sýry, kečupy, protlaky atd.) - vzhledem k tomu, že výše uvedeného se nedá (snad kromě "zdravého" sýru) nasytit tak dochází k přejídání a neustálým docpáváním sladkým a v podstatě se tedy trpí hlady nebo tloustne (mám teď o 20kg méně) - to, že se spousta lidí po přechodu na vegetariánskou stravu cítí lépe je hlavně proto, že předtím jedli totální humus (tj. klasická česká kuchyně)

- blábolení vegetariánských guru manipulují fakty (teď jsem četl u Vás nějaký nesmysl o olivovém oleji, který zaručeně pobaví devět z deseti italských důchodců vypadajích jak naši padesátníci) a ignorují opačné názory nebo se po nich nepídí (viz. např. značně diskutabilní prospěšnost sóji ze které se na přelomu století dělalo hlavně lepidlo)

- protože vegetariánská filozofie, jako každé dogma, vše zobecňuje a ignoruje prostý fakt, že každý člověk nemá stejný organismus či styl života, o přírodních podmínkách nemluvě (a nemají tam všude Tesco) - humanistické hledisko (nevraždit zvířata) je čirý alibismus, protože celá naše společnost je na konzumaci masa postavena (a i ti co zeleninu v potu tváře pěstují si dají k svačině salám nebo paštiku) a jediná možnost jak to poctivě odmítnou je odstěhovat se do lesů a žít nezávisle na společnosti (nebo alespoň bojovat za lepší wellfare pro zvířata)

Petr Bajer, Brno





Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.