receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

chtěla bych se s Vámi poděli o svoji zkušenost s vegetaiánským jídlem, které nabízí liberecká nemocnice. Když nás s dcerou přijímali, byla jsem tázána na dietní omezení, tak jsem se bez mučení přiznala k vegetariánství a oni, že to zařídí... o možnosti vegetariánské stravy v naší nemocnici vím už léta, ale ačkoliv jsem v ní už 2x rodila, ani jednou jsem se neodvážila si o ni říct (jím převážně, co si sama uvařím a v celku jsem dost vybíravá).
Tentokrát jsem to riskla a asi jsem to raději neměla dělat. 3x denně pečivo měli všichni a k tomu jsem ke svačinám jednou dostala tavený sýr se ŠUNKOU a párkrát i želatinový jogurt Srdíčko, každý den jsem dostala 3 mini kelímky Flory light, občas marmeládu a tavený nízkotučný sýr, jednou byl med... teplá jídla vypadala následovně:

1. den - neměli pro mě oběd, tak jsem si mohla vybrat mezi suchou rýží a bramborovou kaší - zvolila jsem kaši (po rýži bych měla hned hlad) večeře - bramborové šišky se strouhankou

2. den - oběd - sojové kostky s prapodivnou omáčkou a vařenými brambory (o vegetariánském původu omáčky silně pochybuji)

3. den - oběd - to samé, co předchozí den, jen mi do toho přimíchali houby

4. den - oběd - úplně suchá rýže s houbami na sucho

5. den - oběd - kynuté knedlíky s meruňkami (meruňky byly z kompotů, které nikdo nechce jíst) večeře - bramboráčky

Za celých 5 dní jsem neviděla ani kousek zeleniny a to ani moje roční dcera nedostala zeleninu, o luštěninách ani nemluvě ... každý den jsme akorát dostaly natlučené malinké jablko a hodně kyselý pomeranč... naštěstí nám rodina přinesla spoustu ovoce, jogurtů, sýry... o jídelníčku pro malé děti psát radši ani nebudu.. nic horšího si nedovedu představit.

Ráda bych, aby tato moje zkušenost připravila další vegetariány chystající se do liberecké nemocnice na to, že si stravu musí tak jako tak zajistit jinak... jen doufám, že tímto nepovedeným způsobem nedělají i diety pro nemocné lidi...

S pozdravem Lucie Sedláčková



Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE