receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

Zdravím, tento príspevok možno podlomí vaše presvedčenie, čo však nie je mojím cieľom, a možno po vašej odpovedi sa i ja stanem vegetariánom, nad čím uvažujem dlhšiu dobu (momentálne som striedmy mäsožravec).

Väčšina vegetariánov vraví že vegetariánstvo je lepšie pre našu zem, pretože na produkciu mäsa je potrebné veľké množstvo obilnín, ktoré by ináč zasýtilo viac ľudí. Avšak na produkciu mlieka krava nepotrebuje jesť? Táto krava trpí počas svojho života takisto ako krava ktorá je určená na konzumáciu(viem znie to dosť nechutne), a myslím že spotrebuje podobné množstvo potravy.

Sliepka ktorej vajcia jedia vegetariáni trpí takisto ak sliepka ktorá je určená na zjedenie, ibaže sa menej využije takisto ako krava(teda sa zase spotrebuje iná potrava).

Z hľadiska zdravia je diskutabilné hlavne to že vegetariáni jedia vajcia( kvôli B12), vajcia sú horšie čo sa týka cholesterolu ako mäso. Tak prečo nezjesť raz do týždňa radšej malú porciu mäso ako vajce, keď hladiny B12 sú podobné. Mlieko je čudná ľudská ľudská úchylka, ktorú nevidieť nikde inde v dospelej populácii.

Istým riešením by bolo stať sa vegánom, tomu však zas odporuje to že rastlinná potrava neobsahuje vitamín B12, čo poukazuje na to že je to proste nesprávne.

Zabíjanie zvierat je podľa vegetariánov nemorálne, avšak je to prirodzený prírodný poriadok. Všetky mäsožravce zabíjajú.

Nesprávne je podľa mňa len správanie sa ľudí k zvieratám počas ich života, čo sa však nezastaví ak prestaneme jesť len ich mäso. Keď budeme chcieť mať mlieko a vajcia stále budú sliepky v klietkach a kravy v špinavých a malých stajniach. Tu však treba poukázať na jedno nespochybnitelné pozitívum, a tým je že netrpia ostatné zvieratá.(prasce, morky....). Dúfam že vám slovenčina nerobila problémy a pomôžete mi s týmito otázkami.

Ivan







Copyright (c) 2000-2008 Vegetarian.cz