receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Premyslim...

Vegetariankou nejsem - zatim. Nikdo v me rodine neni vegetarian a ji se v podstate cokoli co dum da a co penezenka dovoli. Ted ziju samaa sama si take varim. Snazim se vyhybat masu, krome drubeze a ryb. Mam docela problemy s jidlem, ne vsechno mi sedne a ne vsechno jsem ochotna snist (jako cervene maso, zivocisny tuk, priliz cukru apod.). Obcas se blizim svym stravovanim k PPP a tak chci zmenu. Chci zit zdraveji, chci zdraveji jist. Zacala jsem cvicit, ale jen to nestaci. Vim ze potrebuji zmenit jidelnicek. Zacala jsem vyhledavat clanky o stravovani, zdrave vyzive - mnohem casteji nez driv kdyz jsem i mela zajem ale nemela moznost. Chtela bych prejit na vegetarianskou stravu - minimalne na nejakou dobu - abych videla jestli to stoji za to.

Trochu me ale odrazuje zpusob pripravy... rada varim ale jsem zvykla na to ze stoupnu ke sporaku a za hodinu mam obed. U vetsiny receptu napr z obilovin apod. jsme potkala spis "nechte dva dny ulezet" "namocte prez noc" a taky jsme jidla jako tofu apod nikdy nepripravovala a nemela moznost to ani videt... mam sice zname vegetariany ale ze bych nekoho pozadala at mi ukaze jak se vari to a to na to jsme asi mekota :-) navic jidla takovych typu se mi absolutne nikdy nepovedly... takze sice mam moznost, motivaci, chci, jen se bojim abych to taky zvladla co se vareni tyce :-) (bydlim v Uherskem Hradisti kde krome maleho obchudku zdrave vyzivy neni zadna restaurace apod.. kde bych takove jidla aspon ochutnala (uz jsem je mela ale nikdy jsem nad tim takhle nepremyslela) abych videla ceho mam dosahnout :-) ) taky nemam tuseni co presne hledat kdyz prijdu do obchodu ...

Kazdopadne to chci skusit...snad metodou pokus omyl.. pokusit se zmenit trochu svuj zivot a jidelnicek. Tim taky dekuju za tyhle stranky co mi dost pomohli a pomahaji orientovat se v VEG ze vsech pohledu.

Drzte mi palce.. kdybyste pro me meli snad nejakou radu nebo skusenost, muzete mi pisnout na email TeriRSM@seznam.cz budu moc vdecna za kazdou pomoc!

Tereza


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE