receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

přesto, že mi od malička maso nechutnalo, jsem se k vegetariánství rozhodla až ve svých 22 letech. Tou dobou jsem byla schopná vzepřít se okolí, rodině, neustále někomu vysvětlovat.. Obdivuju ty, kteří si dokáží u svých rodičů ještě v nezletilosti vymoci výjimky v jídelníčku. Možná je to i tím, že jsem vyrůstala v jiné době a v mém okolí se žádný jiný vegetarián ani vzdáleně nevyskytoval ...

Proč ale píšu sem, mám pro vás jednu vynikající příhodu, nad kterou se bavím ještě dnes.

Jednou jsem takhle přišla do večerky u nás v domě a paní prodavačka (sousedka) mi neustále místo sýra, který zrovna došel, nutila "výborný, čerstvý (!)"salámek. Už mi to nedalo a řekla jsem otevřeně, že maso nejím. Sousedka vyvalila oči a řekla, skoro prosila - KDYŽ NEBUDEŠ JÍST MASO, UMŘEŠ! Naprosto tomu věřila, určitě si hlídala svůj denní příděl masa, aby tady dlouho, ve zdraví a štěstí žila ...

Musím říct, že od té doby na mě značně zaměřila svoji pozornost, naštěstí jsem se brzy stěhovala a odnosila jsem krásné zdravé vegetariánské mimčo, narozené v termínu s ideální porodní váhou, za což jsem nesmírně vděčná.

Držím všem palce, nenechte se odradit zaslepenci a poslouchejte hlas své duše.

Zdraví Evík


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE