receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

je to asi rok a tak jsem maso prostě přestala jíst. Cítím se mnohem líp, zhubla jsem a změnila jsem se i po psychiské stránce, jsem klidnější a veselejší, jsou pryč moje deprese ...

Už v roce 1992 jsem byla vegetariánka, také jsem se rozhodla najednou bez důvodu, prostě mě přestalo chutnat maso, tenkrát jsem měla syna 1 a půl roku a narodila se dcera. Já jsem zhubla za rok o 20 kg, cítila jsem se opravdu skvěle, jako kdybych se znovu narodila. Dcera v půl roce vážně onemocněla chorobou, kterou doktoři nazvali "Kawasaki syndrom" a nevěděli si rady. Dceři chtěli dávat transfůzi, já jsem však navrhla alternativní léčbu po poradě s veg.léčitelem ... Stav dcery se za 4 dny neuvěřitelně zlepšil.

Když jí po 2 měsících propustili z nemocnice, živila jsem jí sójovým mlékem, které jsem tenkrát vyráběla sama každý den ze sojových bobů. Dcera jen kvetla a doktoři nevěřili. Ona nejí maso a je zdravá. Dokonce přerostla syna, který je masožravec. Ten má také alergii, dneska je mu 16 let a já ho přece nemůžu nutit k vegetariánství. My si s dcerou, (ale i s manželem) si rádi dáme sójové maso k nedělnímu obědu.

Já jsem se později vrátila k "normální" stravě. Dost jsem i pila alkohol. Hodně jsem přibrala a měla deprese. Postupem času mi docházelo, kde jsem udělala chybu. Teď jsem snad zase už na dobré cestě. Všem přeji mír a radost v duši.

Katy






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz