receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Podstata vegetariánství - Rozhodl jsem se vám popsat způsob jakým jsem se stal vegetariánem, protože je krajně neobvyklý a v konečném důsledku možná odkrývá samotnou podstatu vegetariánství. Je mi 25, dlouho jsem byl "militantním masožravcem", byl jsem odkojen smaženým řízkem, gulášem a knedlo-zelo-vepřem. Oběd bez pořádného fláku masa jsem si vůbec nedovedl představit a na vegetariány jsem se díval skrz prsty jako na nějaké podivíny.

Pak jsem ale začal mít závažné zdravotní problémy, které mě dovedly k přední evropské iridoložce(pozn.iridologie = věda zabývající se diagnostikou z duhovky). Konstatovala, že mám tzv.neuro-poly-lymfatické oko a to že je typ oka, který je charakteristický tím, že k životu potřebuje přírodu, je naprosto neodolnej na civilizační stres a když se někdo s tímto okem narodí v civilizaci vždycky to skončí závažnou nemocí.

Ideálním prostředím pro toto oko je příroda, vesnice, Sibiř, Fjordy, Amazónie atd. Dále mi bylo řečeno, že se často stává, že po začátku terapie lidé s mým okem náhle přejdou na čistě rostlinnou stravu. Já jsem se tomu vysmál a řekl, že mě se to stát nemůže. Ona klidně řekla: "Uvidíme..." A viděl jsem. Cca během dvou měsíců se mi maso příšerně znechutilo, přestal jsem rozlišovat maso drůbeží, hovězí, psí, kočičí, lidský... všechno se mi zdá odporné a naprosto nemožné jíst.

Možná by někdo mohl namítnout, že se jedná o nějakou formu sugesce, ale mě se stejně tak znechutily luštěniny a několik druhů ovoce, o kterých doktorka neřekla ani slovo. Jedná se prý "jen" o to, že organismus začal rozpoznávat co je pro něj vhodná výživa a co ne. Nejdřív mi bylo líto, že jsem přišel o 90% jídelníčku, ale pak v mém mozku došlo k "prolomení ledu" a začal jsem to vnímat maximálně pozitivně. Několik lidí tady už psalo o tom, že se po přechodu na vegetariánství změnil jejich způsob myšlení. Já bych řekl, že se kompletně změnila moje percepce světa, najednou mám pocit, že žiju v harmonii s přírodou.

Pokusím se popsat to stručně, když se procházím sídlištěm najednou to pro mě není řada paneláků a mezi nima sem tam strom, ale 12 stromů a mezi nima paneláky. Příroda se zkrátka dostala na prvnim místo a o tom to podle mě celé je - vegetariánství je o souladu s přírodou. Cesty k tomu jsou evidentmě různé, nemá ale cenu nikoho do toho nutit, to si člověka buď najde samo nebo ne. Každopádně koho si to nenajde, netuší o co přichází...

Samuelson


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz