receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobry den, zasilam reakci na příspěvek do diskuse.

Drahý Karle.

Opravdu mi není 12 let , ale myslím , že na mém věku vůbec nezáleží. Ale mám pocit, že ostudu vegetariánům, at již vědomě či nevědomě, děláš ty. Cožpak je možné, abys srovnával vegetariána s hyenou, která se živí mršinami? Pokud jíš maso, tak mrchožrout jsi i ty, ale s tím rozdílem, o kterém jsem psala ve svém příspěvku, z kterého jsi nic nepochopil.

Ten rozdíl mezi tebou a tou hyenou nebo jakýmkoliv jiným masožravým zvířetem tkví totiž v tom, že to jakékoliv masožravé zvíře je pro ulovení jiného (případně odcizení-jak je tomu právě u hyen zvykem) zvířete od narození přizpůsobené. Hyenám však jejich mrchožroutsví nemůžeme vyčítat. Ony jenom uklízí, co jiní predátoři po sobě ponechali, a musí pro to vynaložit velké úsilí. A mnohdy odejdou s prázdnou a mají hlad.

Na rozdíl od masožravých lidí, kteří se považují za predátory a s tímto vědomím jdou do obchodu, kde bez většího fyzického a psychického úsilí nakoupí tašku nebo raději dvě masa a uzenin. A ani je při tom nákupu žádný predátor, v tomto případě pracovník z jatek nebo řezník či prodavač masa a uzenin neodežene, v horším případě neporaní, jak je tomu ve zvířecí říši! Pokud jsi vegetarián, pak teprve nechápu tvoji reakci, a v tom případě doporučuji, aby sis přečetl něco a anatomii člověka. Opravdu jsem neslyšela o tom, že by nějaký člověk měl fyzické parametry srovnatelné s parametry predátorů.

Copak je člověk skutečně tak rychlý jako gazela, tak silný jako lev, ostrozraký jako orel, mrštný jako had, umí nějaký člověk snovat sítě jako pavouk, plavat rychle jako ryba nebo žralok, holýma rukama hloubit chodbičky v zemi jako krtek nebo hraboš? Toto je jen malý výčet všech dovedností, které můžeme obdivovat u zvířat. Ale ona se s těmito a dalšími dovednostmi a schopnostmi narodí. Je to pro ně přirozené.

Kdežto člověk si musí pomáhat technikou. Rychlými vozy, čluny, letadly, účinnými zbraněmi střelnými, sečnými, bodnými, nebo účinně působícími jedy. Jak je to na první pohled podobné se zvířecími predátory! Ale znovu a znovu opakuji." Člověk nemá přirozeně takové fyzické možnosti a schopnosti jako například výše zmíněná zvířata!" A ještě něco. Možná, že reporela si prohlížíš ve volných chvílích ty a vidíš na nich lidi se schopnostmi zvířecích predátorů nebo mrchožroutů. Jinak si neumím tvůj příspěvek vysvětlit.

Nebo je to všechno jinak a já se mohu s těmito řádky nechat vyfotit. To v případě, že neodpovídám na diskusní příspěvek nějakého pana Karla, ale na diskusní přípěvek zázračného lva či hyeňáka, který dovede číst a psát. Koneckonců, co my víme, co všechno zvířata umí.

S láskou v srdci ke všem živým bytostem na Zemi

Věra






Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz