receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

Píše tady spousta lidí, někteří jsou vegetariány už spoustu let, někdo zase vegegetariánství napadá a naprosto odmítá. Nevím co odpůrci vegetarianů vlastně mají za problém, co jim může vadit na tom, když někdo jí něco jiného než oni? I když opravdu nevim, jestli je člověk věžravec, nebo je vybaven od přírody k tomu, maso vůbec nekonzumovat.Jako většina lidí, bych sama zvíře zabít nedokázala,tak to nebudu dělat ani prostřednictvím někoho jiného. Zkusím maso nejíst, dokázala jsem ho hodně omezit, tak to zkusím bez něj docela. Ať už ze mě bude vegetarián nebo budu maso jen omezovat, budu se snažit, aby kvůli mně zvířata netrpěla.

Evo diky za odkazy na stránky, ohz znám dobře, na petu jsem jen mrkla, i kdyz neumim anglicky uplně, mně stačilo co jsem viděla. Nedokážu to prostě pochopit, stejně jako spoustu jiných věcí, které člověk dokáže dělat zvířatům, ale i lidem. Ani v tom nejhorším snu, bych si nedokázala takové věci představit.(právě je ve zprávách, že Japonci ulovili dvakrát víc velryb než loni)Od malička mi vadilo utrpení zvířat, je to už v dětech, známé trhání nožiček mouchám, což s oblibou provozovali spolužáci, přivazování plechovek kočce na ocas atd., fakt jsem cítila s těma nebohejma zvířatama, ať už to byl pavouk, nebo třeba myš.

Nevim jestli to je i výchovou, asi částečně taky, z vlastní praxe, ale vim, že někdo je od malička citlivější než jiný, má to v genech.

Mám dva bratry, oba byli vychováni stejně, přesto jeden nemá ke zvířatům cit, s druhým je to naopak. Nemá cenu vysvětlovat některým lidem, že zvířata prožívají bolest, stejně tak jako my lidi.Taky souhlasím s názorem, kdo zabije lehce zvíře, nebude mít takový problém, ani se zabitím člověka. Nebudu se do toho dál zamotávat, to by bylo na dlouho, už teď jsem se nějak moc rozepsala.

Chtěla bych znát osobně nějakého vegetariána, i takhle písemě jste mi, ale dodali odvahy jit do toho. Začnu tim půstem ten neuškodí. Stránky vegetarián teď patří k mým oblíbeným, je tady hodně zajimavého, hlavě recepty se mi ted šiknou. Napíšu sem jak si vedu, držte mi palce.

Přeji všem moooc lásky a štěstí

Iva


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz