receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Nestala jsem se vegetariankou, protože nemám silnou vůli udržet svoje chutě na uzdě. Nejist maso bych chtela jednak kvuli zdraví, ale hlavně zvířatům, která trpí ve velkochovech. Jsem trochu na pochybách, zda je opravdu nejlepší maso vyřadit uplně, nebo ho omezit a stravovat se skromněji, podobně, jak to bylo dřív.

Bydlím na vesnici a není problem koupit si maso od drobného chovatele, který se o zvíře stará určitě jinak, lépe,než velkochovy. Kromě vegetarianství se zajímám o ekologii, ráda bych žila co nejvíc v souladu s přírodou. Bohužel neznám nikoho podobně uvažujícího, rodina moc moje názory nechápe např. brachovo oblíbené heslo, na moje odmítnutí alkoholu nebo masa je, co z toho života potom máš? Ani ostaní členové mé rodinky nejsou tolerantnější, což přechod na jiný způsob života taky neusnadní. Obdivuji hlavně ty vegatariány, kterým maso chutnalo a dokázali se ho vzdát, kvůli svému přesvědčení.

Budu ráda když někdo poradí, jak zvladnul přechod na nejezení masa, je to asi hodně o tom, jak si myšlení naprogramovat k nejezení masa. Připadám si trochu jako člověk, co nemuže být bez cigaret, kávy nebo čokolády pro někoho může být dost těžké s něčím přestat i když třeba ví, že by mu to jen prospělo. Začínám chápat, že je to opravdu nesnadný, alespon pro mě.

Vydržím max. dva dny a pak se vrhnu do ledničky a je po vegetariánství.Jak jste to překonali vy?

Iva


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz