receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den. posílám Vám příspěvek do diskuze proč být vegetarián. Ani moc nedoufám, že ho otisknete, nicméně by to bylo zajímavé :-) .

Jsem všežravec.

Procházím internetem již hodně dlouho a narazil jsem na lecjaké diskuze, ale tahle mě skutečně pobavila.

Vy co tvrdíte, že člověk je jen býložravec ….. zajděte si k zubaři a nechte si vysvětlit význam obsahu svých dásní kus po kuse. Pak si zajděte do muzea antropologie a prohlédněte si tam lebky a nechte si opět vysvětlit totéž. Narazíte všude na malou „anomáli“ která je potřeba k trhání masa a ne trávy na louce. A taky se z posledních oběvů dozvíte, že sice lidé mají společný genotyp, ale vyvíjeli se hned několika směry a máme několik různě živících se větví předků. Pak obejděte 100 lékářů a udělejte si statistiku na téma „člověk má jíst maso či ne?“. Pak nás s ní seznamte.

Vy co se oháníte vegetariánstvím a křesťanským Bohem dohromady. Neberte jeho jméno nadarmo. Už jenom proto, že byť symbolicky se přímo při bohoslužbách dopouštíte kanibalismu “krev má…..tělo mé“ není vám to povědomé ????? A co obětní beránek ????? Laskavě si zalistujte v Bibli, ale odložte přitom výklady vašich pastýřů a zkuste použít zdravý rozum.

Vy co máte plné ústa míru spojeného s vegetariánstvím. Víte který abstinent, nekuřák a skoro vegetarián (či úplný teď nevím) rozpoutal největší válku v minulém století na evropském kontinentu? To jste ani tetušili……nebo to nechcete vědět, protože by vám to pokazilo tak hezký světonázor? Cesta k míru je v myšlení a ne v jablku.

Vy co se rozkřikujete nad prostorem pro zvířátka a soužitím s přírodou…….moc by mě zajímalo, zda bydlíte ekologicky? ? Určitě nepoužíváte neekologicky vyrobenou elektřinu, že ne? ? A co recyklace? Hážete poctivě odpadky tam kam patří ? Víte, že spousta kanalizačních systémů v tomto státě je pořád ještě smíšených vy je používáte a co to pro ekologii znamená? … možná jste tohle právě ani nechtěli vědět.

Z osmi vegetariánů, které znám, jezdí šest ve vozidlech jejichž emise v žádném případě nesplňují ani základní normu a technickou kontrolu si získávají formou úplatku. Čtyři si neustále dokupují doplňky stravy ve formě vitamínů a další dva teď řeší něco se žaludkem……tak nevím. Všichni bez vyjímky jsou plní „duchovna, energií a harmonického soužití s přírodou“ a hlásají to kde se dá.

Vraždění neviňátek – souhlasím, že vybíjení živých tvorů je v dnešní době nadbytečné. Ovšem to se neděje ani tak v průmyslové zóně, protože podnikatel nemá zájem mít nadprodukci, kterou pak vyhodí……… Horší jsou podle mě naši „úžasní myslivci“, kteří s puškou v ruce za dvacet tisíc v teple posedu bouchají kus za kusem a tváří se jako „lovci a páni světa“. Při kontrole stavů se zásadně doplňuje stav tak aby bylo další rok co střílet a omlouvají to „regulací“. Taktéž nesouhlasím s vybíjením vzácných druhů včetně velryb. Klidně bych se zasadil o nejtěžší tresty, pokud by to bylo v mé moci. Bohužel je to především doménou nás mužů a za tu se stydím a také ji neprovozuji.

Závěrem: nemám nic proti vegetariánům ani proti milovníkům krvavých bifteků. Každý dle svého gusta. Ale zkuste nepoužívat tak profláklé fráze a klišé. Právě pro tyto často nelogické žvásty Vás vegetariány zbytek světa považuje za mírně švihlé. Prostě buďte vegetariány a dokažte nám svou část pravdy tím jak žijete zdravě a jak zdravě vypadáte.

Michal H., Brno


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz