receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Pre mňa to nebola voľba v dospelosti, už v detstve sa mi prevracal žalúdok z mäsa. Potom som videla trpieť zvieratá a tým sa stala téma jedenia mäsa ukončená.

Dnes mi stačí vidieť oči tuleních mláďat v Kanade a nestačím sa čudovať, ako to ľudstvo "vyspelo". Vysvetľujem si to karmou (1), ktovie ako to je, že jeden dokáže obraňovať a druhý bezcitne ničiť.

Andrea


1) Sanskritské slovo "karma" doslova znamená "čin, činnost, práce", a protože v jiných jazycích neexistuje žádné synonymum přesně vystihující jeho význam, nedoporučuje se jej překládat.

Na Západě poprvé použila tohoto pojmu ruská teosofka Helena P. Blavatská (1831-1891). Její definice zní takto:

"Karma je základním vesmírným zákonem, ...který ve fyzickém, myšlenkovém a duševním světě pojí následek s příčinou. Protože jakákoliv příčina, ať už ta největší, jako je vesmírný pohyb, či ta nejmenší, jako je pohyb ruky, se neobejde bez příslušného následku, a protože stejné působí stejně, je karma neviditelným a nepoznaným zákonem, který moudře, spravedlivě a prozíravě pojí každý následek s odpovídající příčinou a jejím původcem."


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE


UPOZORNĚNÍ

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce.

Copyright (c) 2000-2006 Vegetarian.cz