receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Dobrý den,

Ráda bych také přispěla do diskuse. Je mi 25. Já se snažím s neúspěchy nejíst maso už od svých 15 let, kdy jsem poprvé viděla v televizi dokument o podmínkách chovu hospodářských zvířat. To ve mě zanechalo silné následky. Ale pod tíhou přesvědčování rodičů, zejména maminky, že maso jíst musím, když dospívám, a když byla téměř každý večer na stole masitá večeře, tak to dlouhodobě nešlo vydržet.

Ale pořád ve mě bylo podvědomí, že je to špatné. Můj nejdelší pokus mi vydržel asi 2 měsíce. To už jsem chodila i žila se svým dosavadním přítelem, který je ortodoxní masožrout. Má to z rodiny, od jeho otce a bratra. Kdykoliv u nich otevře člověk lednici, je tam naládováno tak 2 kila vepřového. A to dokážou spořádat naposezení. Mě je z toho vždycky zle. Ale když jsme tam na návštěvě, servíruje se svíčková, to si mám dát suchý knedlík? Takoví lidé by vegetariánství nikdy nepochopili, koukali by na mě jako na šílence.

Můj přítel sice má rád občas i bezmasá jídla, hodně i zeleninu, kupujeme biopotraviny, pečeme si vlastní celozrnné pečivo, ale bez masa by se dlouhodobě neobešel. Ke všemu hodně sportujeme, a já mám pocit že kdybych si maso občas nedala, tak asi zkolabuju.

Nicméně, teď jsem znovu nabyla síly a jdu vytáhnout do boje. Snad se mi to tentokrát podaří, i přes narážky a nepochopení okolí.

Tereza R.

PS: Nemáte někdo nějakou radu, jaké potraviny nebo jídla jsou vhodná a plnohodnotná pro sportovce, aniž by obsahovala živočišné produkty?


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE