receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Oni chtějí také žít

Šli jsme takhle jednou s milým po městě a zahlédli stan organizace Svoboda zvířat. Popovídali jsme si chvíli s mladými lidmi uvnitř a ke své velké radosti jsem od nich získala seznam kosmetiky, která nebyla testovaná na zvířatech ( a já nějaký takový už dlouho marně sháněla). Nechci přispívat sadistům a sadistkám co si hrají v laboratořích, potom co jsem viděla nejen na www.pokusynazviratech.cz

Mimo jiných užitečných materiálů jsme si odnesli také letáček Ochránců hospodářských zvířat o tom, jak jsou týrány slepice, proto, aby jim mohla být kradena jejich vlastní vejce. O tom, jak se jim zaživa upalují zobáčky, to prý proto, aby se navzájem nenapadali (když je nacpou jednu na druhou, třeba v počtu pěti do jedné klece) O tom, jak se kohoutci rozemílají do krmiva slepicím, protože jsou "nevyužitelní", (rozuměj pro majitele chovů slepic) vždyť nenesou vejce.

Odeslala jsem návratku, nabízející jedno číslo "Zpravodaje" Ochránců hospodářských zvířat na ukázku. A s tímto periodikem jsem se začala dozvídat věci, které si nevymyslí ani ten nejlepší autor hororových příběhů. Jak se "získává" mléko? Prostě ho seberou krávě, která je inseminována právě proto, aby touto umělou cestou bylo počato její telátko. Právě ho v těžkých bolestech porodila, ale jsou štastni, že mohou být spolu. A tak jej maminka kráva krmí mlékem, které je určeno, právě jemu (a nikomu jinému). No ale to už toho mají majitelé právě tak dost, aby přišli a její děťátko jí ukradli a nechali ho růst přivázané v jiné malé stáji tak, aby nebylo schopno se příliš pohybovat a nemělo také žádný zdroj železa. Když bude znehybněné, poroste rychleji, a když nebude mít zdroj železa bude jeho maso světlé, právě tak si to totiž labužníci přeci přeji!

Rok jsem byla vegetariánka a teď jsem rok veganka.

Tato životní filozofie nepřispívá k holocaustu zvířat, hladomoru lidí (když se v chudých zemích pěstuje soja), kterou jsou potom krmena zvířata, jejichž osudem je být za plného vědomí - plačící a krvácející - rozřezávána na jatkách a prodávaná v úhledných balíčcích. A také šetří přírodu. A věřte, že ušetříte na výdajích za léky, protože nemocnost se rapidně snižuje, nevymizí - li zcela. A pokud se přeci jen něco najde, pak odcházím k homeopatovi, jež mi dá neživočišná homeopatika. A homeopatika se na zvířatech netestují :o)

Snažím se o tom diskutovat se svými přáteli a jsem moc ráda vždy, když někdo nechce mít zatvrdlé srdce a zavřené oči vůči utrpení cítících bytostí.

Jako například moje mamuška a milý. A tak se těším, až budeme k veganství vychovávat i naše děti. Poznala jsem také úžasné přátele, s kterými si vyměňujeme zkušenosti.

Přeji vám všem laskavé srdce a otevřené oči.

Olga Plchová ml., 23 let


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE