receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se Stal(a) - NEstal(a) vegetariánem(kou)

Jak jsem se stala vegetariánem

Maso a ostatní výrobky z něj jsem přestala jíst před 8 lety, to mi bylo 12 let. Rodiče se mi to snažili vymluvit, ale nepovedlo se jim to. Tvrdili mi jak budu nemocná a slabá. Jenomže i po těch 8 letech, co jsem vegetarián se cítím úplně skvěle (dokonce i teď, když jsem těhotná).

Nikdy mě ani nenapadlo, že bych se vrátila k masité stravě. V té době, když mi bylo 12 let, jsem se začala zajímat o hinduismus. Četla jsem knížky o Krišnovi a pochopila jsem, že smyslem života není zabíjet a jíst zvířata, a že každá živá bytost má duši.

Dneska si svoje vegetariánství nespojuji s žádným náboženstvím, i když vlastně každá Svatá kniha mluví jasně o lidech a vegetariánství. Pro mě je to životní filosofie. Když se mě někteří lidé snaží přesvědčit, že kdybych umírala hlady, určitě bych maso snědla, snažím se jim vysvětlit, že to není pravda.

Oni nechápou, že já zvířata nevidím jako potravu. To je to samé jako by mi řekli, že sním třeba botu. Ta se přece také nejí. Známí a příbuzní si sice už zvykli, že maso nejím, ale občas mě někdo nabádá ať si s nimi ten řízek dám. Vůbec si neuvědomují, že mi to strašně vadí a cítím se nepochopená. Když řeknu, že nejím ani potraviny, které obsahují živočišnou želatinu, tak se diví proč. Oni ani netuší, co vlastně jedí a z čeho se to vyrábí !!!

Myslím si, že by byla potřeba nějaká forma osvěty mezi českou veřejností.

Držím palce všem vegetariánům a hlavně těm začínajícím, aby měli pevnou vůli a nenechali se zvyklat nějakými řečmi o nepřirozenosti vegetariánství.

Lucie Sedláčková


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE