receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

30.8. Diskuse: Proč NE? (Budíček :-) nebo tajemná sekta...) 30.8. Diskuse: Proč NE? (reakce na tajemnou sektu)

Nemáš pravdu. Já nejím maso 10 let a nemám s tím, že by se mi sbíhaly sliny při pohledu na buřta problém. Na maso se už nekoukám jako na potravinu. Jako třeba cukrovkář, který jí jen DIA výrobky se na ostatní věci v samošče přestává koukat jako na potravinu. Je taky podle tebe pokrytec?

Neberu ti to, že jíš maso, ty nám neber to, že ho nejíme. Naše důvody nejsou vůbec pokrytecké. Jen ty chceš prudit. Píšeš, že ses dostal na tyto stránky náhodou, tak nechápu, proč máš potřebu se k tomu vůbec vyjadřovat.

Klidně si maso jez, je to tvoje volba, jako je moje, že ho nejím. Je to tvoje válka a já za tvoje činy nemám zodpovědnost, takže jestli je to na světě uděláno tak, že je jedno co a koho jíme, tak se tím trápit nemusíš a mě to nevadí, pokud to dělám (nejezení masa) zbytečně. Pokud to, ale jedno není a budeme sklízet plody našich činů, mimo jiné i to co a koho jsme kdy snědli a s tím spojené další věci, tak to tě upřímně lituju.

Je totiž jedno, že já si myslím, že to je tak nebo tak a ty si to myslíš obráceně. Fakt je ten, že něká pravda je. A je to buď úplně jedno a nebo se na to bude přihlížet. Další fakt je ten, že až to přijde ( a nebo nepřijde ) už s tím ani jeden z nás nic neudělá. Takže je to na tobě.

Teď trošku humoru k věci :-)

:-) V jednom filmu se kdosi kohosi zeptal: "Jsi připraven trpět?" :-)

Honza


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE