receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

Vegetariánkou jsem asi 11 let a jsem ráda, že jsem došla k tomuto rozhodnutí. Nejím žádný druh masa ani ryby, mléko, mléčné výrobky a vejce jím. Před mnoha lety jsem šla jednou okolo masny a při pohledu do výkladní skříně mne napadla myšlenka - Vždyť my vlastně jíme zvířata! Předtím jsem o tom nepřemýšlela, brala jsem to jako samozřejmost, protože jsem byla vychovávaná, že jíst maso je normální a maso na talíří, pokud se nemusíme podílet na zabíjení zvířete nám ani jako tělo mrtvého tvora nepřipadá, je to prostě jídlo. To byla moje první myšlenka o tom, že zde není něco v pořádku.

Později jsem kratší či delší čas maso nejedla, ale moje rozhodnutí nebylo pevné, i když jsem již vnímala, že maso tělu neprospívá, jak ze zdravotních důvodů, tak z důvodu duchovního růstu, pokud je člověk ochoten na sobě pracovat, zlepšovat se a tolik netrpět. Pokud nechceme v životě trpět, ani my nesmíme připravovat druhým tvorům utrpení. Tohoto hlubšího poznání se mi dostalo na přednáškách biotronika Tomáše Pfeiffera a jemu mohu poděkovat za to, že mne k této cestě dovedl, protože vegetariánství je pro nás dveřmi k dalšímu poznání, bez kterého nemůžeme pokračovat v cestě k pravdivému duchovnímu pochopení. Jedením masa si zhoršujeme své zdraví a i když se dnes můžeme cítit zdrávi, život je dlouhý a můžeme si připravit budoucí dlouhá léta v nemoci. Nemocných lidí přibývá, zvláště lidí s cukrovkou, artrózou, srdečními problémy, mnoho dětí se potýká s alergiemi. Něco je tedy s naší stravou v nepořádku a o tom bychom myslím měli více přemýšlet, než polykat tabletky a nechávat si transplantovat nové orgány, poničené masitou stravou, neboť tato pro nás není přirozená.

Vegetariánství nám také přináší větší soucítění nejen se zvířaty, ale také soucítění s lidmi okolo nás i na celé planetě, vždyť všichni máme stejný nárok na život, všichni jsme z jednoho těsta. Mějme tedy rádi sebe i druhé, neničme sebe, ani druhé! To je můj vzkaz, ale vím, že k rozhodnutí být vegeratiánem musí dojít každý sám, neboť potom se to stane cennějším a hlubším.


Olga


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE