receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a)/nestal(a) vegetariánem(kou)

/Tak na tento prispevek proste musim reagovat, jsou to takovy blaboly./

Tak na tento prispevek proste musim reagovat, jsou to takovy blaboly.

/Proto vam vsem, kteri nejite maso, chci sdelit par informaci: rajce, a tim padem i vsechny ostatni rostliny nestvoril clovek; rostliny vznikaly po miliony let; rostliny vznikly vývojem ze stejného základu (uz jenom z principu, ze nekdo nerekl prvnim bunkam: ,,tak, ty budes kyticka a ty zviratko"); zvire ani clovek neni bozi stvoreni, je to vysledek vyvoje./

Neni nic, co by nebylo bozi stvoreni. I ten nejposlednější červ, i ten nejhorší člověk, každý atom, každá buňka, každá myšlenka, každá energie.

/A hlavni zasada: to ze neco nema krasny kukadla (tim myslim kyticky), neznamena to, ze nic neciti (vnimani rostlin je vysledkem rozsahleho vedeckeho badani). Je tedy pravdou, ze kdyz se stromecku snazite uriznout vetev, tak na vas smutne nekouka, ani neplace, ale asi se mu to ani nelibi. /

Každý kdo se narodil, musí žít. A tedy i jíst. Každý tvor i rostlina je stvořena k příjmu určitého druhu potravy. Potravní řetězec skutečně funguje. I lidé, i ti "nejdokonalejší" tvorové, mají právo jíst. A pro lidi je určena výhradně rostlinná strava.

/No, a jako poledni vec: za dobu, co jste si cetli tento prispevek, jste zabili nekolik milionu zviratek. Jsou to zejmena bakterie ve vasem tele (ano i to jsou bezbranna zviratka), roztoci ve vasem koberci (taky maji smutna ocicka), kdyz uklizite, zabijete miliony bezbranych bakterii, tim, ze jim rozleptate jejich bilkovinny obal. Kazdy vas krok je doslova holokaustem pro desitky bezbrannych mravenecku a broucku. A pokud zaplacnete komara, ktery prave saje vasi krev, nebo utrhnete klisteti hlavicku, jste primo vrahove (ale to vas asi netrapi, protoze vy nezabijite kravicky, ovecky, konicky a pod.), a jak jsem se z vasich prispevku dozvedela: kdo zabije zviratko, muze zabit i cloveka !!! /

Každý tvor má právo na životní prostor. V mém bytě nemají mravenci, roztoči i komáři co dělat. Já mám právo se jich zbavit. Tam bydlím já, oni ať si najdou svůj prostor jinde. V lese zase ja nebourám mraveniště. A něco jiného je úmyslné zabití a neúmyslné zabití. To již tady bylo, když před vysokými duchovními jeho žáci zametali cestičky, aby náhodou nešlápl na broučka. Praxe i filosofie ukazuje, že toto cesta není. Cesta je v přirozenosti, v žití a ne v přehnané sebeúzkkosti, abych náhodou někoho omylem nezašlápl.

Tak asi tak

geon


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE