receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Ahoj,

u nás je to naopak, přítel maso nejí a já si ho občas dám. Nemáme v tom ale žádný problém, dokážeme se v našich rozhodnutích respektovat a druhému nic nenutit. A stejně tak to bude i s dětmi...dokud budou malé, budeme jim dávat vše, aby jsme jim nic neodpírali a nenutili, a až budou brát rozum, bude to jen na nich, jak se rozhodnou. Rozhodně nesouhlasím s tvrzeními, že moje dítě bude vegetarián, protože to je nejlepší. Nejlepší je to jen po toho, kdo to říká, ale pro druhého může být nejlepší něco úplně jiného.

Také se mi nelíbí, když někteří vegetariáni žádají respekt pro sebe a svou volbu, ale zároveň napadají ostatní, co maso jedí. Když něco chceme od druhých, tak jim to ale také musíme dopřát... tedy respekt, že jíst maso je jejich volba stejně jako nejíst maso je volba někoho jiného ...

P.S. A co se týče vegetariánské stravy pro psy a kočky, to je snad vtip??? Jsou to přece masožravci, ale mám pocit, že si člověk opět chce hrát na pánaboha a nutit ostatním formám života něco jiného než jsou??? Opět zde narážím na svůj postoj, to že maso nejíme, neznamená, že ho budeme zakazovat i ostatním...

Pěkný den

Hela


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE