receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Prvně bych reagoval Peťo na tvoji nevyváženou stravu. Ano, jestliže jsi jedl, jako jedna moje sousedka, pouze mraženou zeleninu, tak to bych onemocněl taky ?Pochopitelně je daleko víc potravin, než mražená zelenina, která obsahuje všechno, co potřebuješ. Já to nijak nesleduju a jsem v pohodě. Jím luštěniny, obiloviny, zeleninu, ovoce a tak. Chodím na prohlídky, dávám krev a všichni doktoři mi říkají, že jsem OK a já se taky tak cítím.

O toho se odvíjí i moje druhá reakce, že jsi měl pocit, že nemáš sílu. Po Mochovské zelenině ( mražená směs ) bych jí taky moc neměl. ? Zrovna jsem se vrátil z tréninku. Dělám přes 10 let, 2-3x týdně kung-fu a trénink je hodně náročný. Děláme gymnastiku, posilovačky, k tomu nízký postoje a tak. Bez problémů. Doma cvičím ještě jogu, jezdím na kole, turistika... Vegetarián jsem shodou okolností taky 10 let. Myslím, že by hodně těch, co jí maso, náš trénink nepřežili... Třetí reakce se týká mého nadpisu. Tolik lidí mi tvrdilo, že bylo vegetariánem, ale že měli zdravotní problémy, a že jim doktor řekl, že to je 100% tím, že nejí maso. Jeden kluk mi řekl, že měl nedostatek železa. Pokud jedl pouze Mochovku, tak to je jasný :-) Pokud jedl obiloviny, luštěniny apod. s železem nemohl mít problémy, který by způsobilo to, že je vegetarián.

Vidím to takto. Spousta lidí začne být vegetariány. Často proto, že je to in, že chtějí být zajímavý tím, že si čtou o buddhismu a ti moc maso nemusí... Snaží se to vysvětlit rodině, přátelům, stojí si za svým a brání ideály vegetariánství. Pak je to přestane bavit. Musejí přemýšlet co jí, kde jí a je to často nepohodlný ( pro ně, já s tím nemám problém :-) ) a už vegetariány chtít nechcou. Co teď? Přiznat barvu, že se mýlili? Že prostě měli chuť na maso a že to nevydrželi. Mají potupně přiznat všem těm, kteří si z nich dělali srandu, že si teda ten jejich párek dají? Ne. Přijdou a spustí:"… a víš, já jsem chtěl zůstat vegetariánem, ale doktoři… víš, já jsem měl strašný zdravotní problémy..." Jsem přesvědčen, že křivdím jen velice, velice málo lidem ...

Blbý je akorát to, že zrovna tak, jak před 1/2 rokem obhajovali vegetariánství, tak několik let na něj nadávají, že jim zničilo zdraví. Teď mě napadlo, že by mohli vysoudit pěkný prachy na Mochovských mrazírnách :-) Ne, vtip...

A pochopitelně si lidi vyberou toto a když někdo chce být vegetariánem, tak spustí:" můj známej má známýho a jeho ségra chodila s klukem, jehož sestřenka chodí s borcem, kterej si na vegetariánství zničil zdraví...

Snad se na mě nikdo zlobit nebude, toto je můj názor a myslím, že pokud se najde někdo, kdo si upřímně přejede to, jak začal a pak skončil s vegetariánstvím, že jsem nebyl daleko od pravdy.

Mějte se hezky

Honza


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE