receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Proč jsem se stala vegetariánem?

Mám 5 letého syna, kterému po dvou letech nechutného dohadování s lékaři, konečně bylo diagnostikováno, co mu skutečně je.

Trpí Crohnvou nemocí tj. zánět tlustého i tenkého střeva. A začal další boj s lékaři o výživu. Vzhledem k tomu, že nemám zájem, aby od velmi nízkého věku chodil s umělým vývodem, vzala jsem stravování do vlastních rukou. ( taková perlička četla jsem lékařsky doporočenou dietu k tomuto problému a nevěděla jsem jestli mám brečet nebo se smát) Ve školce mi vyšli vstříc tím, že svačinu a pití si nosí z domu a před obědem ho vyzvedávám, kvůli tzv. hygieně není možné jídlo nosit z domu a školka nemá tolik personálu, aby se mu vyvařovalo zvlášť a přesvědčovat ostatní rodiče, aby se vařilo jinak = nadlidský úkol. Kuchařkám změna v jídelníčku nedělala problém.

Ale jinak si připadáme celá rodina jako exoti a krkavčí rodiče, když nechceme dětem dopřát vybrané pochoutky jako je smažený salám, čokoláda a různé jiné pochoutky Zhruba po měsíci dodržování nového jídelníčku i s doplňky se zdravotní stav podstatně zlepšil. Těmi doplňky myslím Chlorellu, Brutnák nebo výtažky z břízy.

A mám pro lékaře úžasnou zprávu bolesti břicha zmizely i se střídavým průjmem a zácpou, ustoupil z velké části atopický ekzém a hlavně dlouho nebyl nemocný, tím z mého hlediska myslím 3 měsíce. Takže to vypadá, že budu moct i nastoupit do práce, což dřív nepřipadalo v úvahu.

Ivana M.


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE