receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Jsem vegetariánka už jeden a půl roku. Na tuto cestu jsem se rozhodla dát zcela dobrovolně bez jakýchkoliv špatných zkušeností. Prostě jsem tak nějak začala chápat, co to vlastně maso je. Studuji na Střední odborné škole veterinární v Hradci Králové, takže můj vztah ke zvířatům je více než vřelý. Jsem teprve v druhém ročníku a praxí jsem ještě neměla tolik, ale i za takovou chvíli je mi teskno z toho, jak jsou vedená některá družstva.

Pracovníci (díku bohu ne všichni) v těchto ,,podnicích"nemají v žádném případě smysl pro práci se zvířaty. NAOPAK!!! Chovají se k nim jako k věcem, které nemají duši a necítí bolest. Kopou do těch nebohých němých tváří a ani je to trochu nezamrzí. Nesnaží se pochopit proč s nimi zvíře nechce spolupracovat.... Je opravdu smutné tohle všechno vidět a vědět, že tomu nemůžete zabránit. Kdyby byly alespoň dodržovány veterinární zákony a nařízení!!

Viděla jsem odvoz čtyř krav na jatka. Strašný pohled. Několikrát jsem se pohádala s mužem, co je nakládal a nakonec jsem musela s pláčem odejít. Ten ... se k nim choval jak ke kusu nábytku.

Když jsme pak minulý týden probírali ve škole převoz zvířat na jatka, bylo mi do pláče znovu. Tenkrát bylo dodržené pouze JEDNO pravidlo a to krátká vzdálenost k přepravníku. To ale nemaže stovku přestupků, které při nakládce byly spáchány. Nenazývala bych to snad ani přestupkem, ale trestným činem.

V dalším ročníku mě čeká praxe na jatkách. Nechci tam. Ještě stále se někdo diví, že nechci jíst maso?

Po těchto zkušenostech jsem opravdu moc ráda, že jsem se na cestu vegetariána dala.

Myškin


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE