receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal/la vegetariánem(kou)

Ráda bych napsala svůj příspěvek do diskuse na téma proč jsem se stala vegetariánkou.

Před 3-4 lety jsem byla i vegankou, ale měla jsem výhodu, že jsem bydlela spolu s jednou velmi hodnou indkou, která mě zasvětila do správné výživy. Teď vím, co mám jíst a co ne, kolik toho mám jíst a proč. Je pravdou, že lidi vegetariáni/vegani jí zdravěji, než ti lidé, co jí maso, už jen proto, že tito nepřemýšlí, co jedí. Já si musím plánovat, co musím sníst, abych měla všechny živiny.

Ale zpět k mému tématu - když jsem byla vegankou, odnaučila jsem se kouřit. Prostě to samo přišlo. Vyrovnala se mi krásně pleť a upravil metabolismus. Po odstěhování od mé indické přítelkyně jsem se postupně přestala být vegankou.

Teď jsem se rozhodla být zase vegetariánkou, už jen proto, abych se znovu odnaučila kouřit. (zase jsem začala s tímto zlozvykem). Jsem takhle jen cca 2-3 měsíce, no kouřím dál, ale už se to projevilo haha - nepiju tak moc kávu (předtím jsem pila 5-6 hrníčků denně silné kávy, dnes max 1), nechutná mi alkohol (i když nevím, jestli toto je plus, protože hodně chodím ven, a jaksi se neumím tak rychle bez alkoholu uvolnit, ale už mám vyslovený dopor k alkoholu). A to všechno během jen pár měsíců. Snad přestanu i s tím kouřením časem :o)

Tak mi držte pěsti, ať se mi to povede, pokud byste mi chtěli poradit, prosím nechejte vzkaz v této diskuzi.

Simi.