receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč jsem se stal(a) vegetariánem(kou)

Milí přátelé,

již asi 5 let nejím žádné maso, nyní mám rok a půl starého syna,který je rovněž zcela živen vegetariánsky, s výhodou,že jej stále kojím. Důvodů se sešlo mnoho. Jednak studuji duchovní literaturu ,takže souhlasím z důvodem etickým-nezabíjení-nenásilí, dále z hlediska ezoterního, tedy že maso zabitých zvířat obsahuje hrubé vibrace oslabující auru a světelné tělo, dále strach ze smrti, stresové faktory a zvířecí primitivní vzorce chování, dále z hlediska zdravotního, a to že pojídat maso vlastně znamená pojídat hnijící a rozkládáající se mrtvoly zvířat, což následně zamořuje střeva a hnilobné bakterie si vesele parazitují v našich útrobách, což má za následek celou řadu tzv. civilizačních chorob jako jsou choroby cévního, pohybového aparátu, atp.

A v neposlední řadě přímá zkušenost z provozu na jatkách, kde jsem musela nějakou dobu pracovat vrámci mé zemědělské profese. Takže vím sama, jak sadisticky a bezcitně se zvířata popravují, a to ještě dokonce s tím, že dotyční řezníci se v tom přímo vyžívali, když naháněli k smrti vyděšená prasata na porážku. Pochopte, tehdy jsem již nepochybovala ani minutu o tom, zda je správné zabíjet a jíst maso. Ale jsou mi známy i důvody ekologické, které jasně hovoří o zamořování půdy a ovzduší výkaly z nadměrné produkce živočišné výroby, která má obrovskou spotřebu obilovin a rostlinné stravy, jež by bohatě nasytila mnohem více lidí,a pomohla by vyřešit otázku hladomoru ve světě. Podle fyziologie zažívacího ústrojí je rovněž jasné,že jsme původem plodožravci,neboť nám chybí tesáky na trhání masa a krátké hladké střevo jenž masožravcům umožňuje se rychle zbavit hnijících zbytků potravy.

Bohužel jsme se synem v rodině jediní vegetariáni,rodina se k nám chová tak trochu jako k podivínům, neboť oni se domnívají že bez masa by člověk jistě trpěl nedostatkem bílkovin a dalšími podobnými mýty. Naštěstí máme vhodné materiály, např. od Christiana Opitze - Etika stravování pro člověka a Zemi, což považuji za vynikající dílo, a chystám se dát to přečíst všem, kdo o to u nás doma projeví sebemenší zájem. Vím totiž že své názory nelze nikomu vnucovat, proto také nikomu nezazlívám že jí maso, pouze mu vysvětluji proč ho nejím já a nechám již na něm jak se sám rozhodne.

Přeji hodně síly a zdraví všem kdož se rozhodli podobně jako já nejíst maso, aby se nedali nahlodat pochybovači a zastánci masného koncernu, kterému jde v první řadě o obrovské zisky...atd.

S Láskou nadějí a vírou

Alena z Karviné


Příspěvky do diskuze "Proč jsem se stal vegetariánem" zasílejte ZDE