receptyliteraturapotravinydiskuzezpět na úvodkde se najístkde nakoupitpovídka
povídka na vegetarian.cz
zpět na další příspěvky


Diskuse: proč se nechci stát vegetariánem(kou)

Mila redakce,

ja jsem se stala vegetariankou z toho duvodu, protozese mi osklivilo zabijeni zvirat.

Byla jsem se jednou se skolou podivat ( neco jako prohlidka zavodu a provozu) v masokombinatu. Prohledli jsme snad vsechny mistnosti, od zivych zvirat , pres zabijeni, porcovani, mrazici boxy…kde vysely mrtve stazene kravy a jine kusy masa, pak jsme byli ve vyrobne salamu a polotovaru, a pak nam nabidli ochutnavku produktu….

Ja jsem uz jen stala mezi dvermi a cekala, kdy to se mnou prasti,….moji zdatnejsi spoluzaci si pochutnavali na salamech, zatim co ja jsem premyslela o tom, jakou hruzu jsem to vlastne videla…..a pak ta hygiena, kterou tam pestovali….maso na salami spadne na zem, kde je spina apod…..to nic nevadi, ono se to vsechno rozemele a pres koreni to nikdo nepozna – jestli krupe mezi zuby pepr nebo hlina….to je fuk, jako deti jsme toho sporadaly…ehmmmm.

Ne ted vazne, po tomto zazitku jsem se rozhodla maso nejist. No jo jenze tak, ze radikalne, z minuty na minutu ...a pak jsem radikalne zhubla a mela dalsi zdravotni problemy,….a tak jsem se zacala vice zajimat o tema zdrava vyziva, precetla snad vse co se dalo, a dneska mam svuj organizmus v naproste rovnovaze a jsem zdrava jako nikdy pred tim.

Vegetarianem jsem uz 8 let, a muj muz se rozhodl ( jeste kdyz jsme nebyli manzele) se take vegetarianem stat…Myslim , ze mohu napsat i jeho duvod. Tim je zdravi, docela jsem ho potrapila tim, ze jsem byla vzdy zdrava, i kdyz kolem radily nemoci, pak nemusim jiste rozepisovat dusevni a psychicky stav, clovek je podle naseho nazoru tak nejak cistejsi,….

Motto nasi domacnosti je : jsi to co jis….

A ja jsem moc rada, ze i muj muz se rozhodl jit touto cestou, bez jakehokoli meho naznaku....i on se citi lepe a je hrdy na to, ze tento prestup zvladl bez problemu.

S pozdravem

Daniela